یکشنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۸, ساعت : ۰۵:۴۲
» درباره هنر نما » مرکز پخش هنر نمای پارسیان
مرکز پخش هنر نمای پارسیان

موسسه هنر نمای پارسیان پیرو اهداف بلندمدت خود در دستیابی به بازارهای هدف از پیش تعیین شده اش ، در زمستان 1388 ، تصمیم به برپایی یک مرکز پخش اختصاصی با امکانات گسترده در محیطی به مساحت 2000 متر مربع گرفت .
این مرکز با برخورداری از چهار دپارتمان اصلی متشکل از واحد فروش ، واحد لجستیک ، واحد پشتیبانی و واحد بازار سازی ، مسئولیت پخش عناوین فیلم و انیمیشن و موزیک در کانالهای توزیع را به عهده دارد. کانالهای توزیع این مرکز عبارتند از : کانال توزیع مویرگی ، کانال توزیع شاهرگی و نمایندگان مراکز استانها
تیم فروش مویرگی این مرکز از 50 ویزیتور فعال و 6 سرپرست منطقه تشکیل شده است که وظایفی همچون فروش ، توزیع و تحصیل مبالغ حاصل از فروش به عهده آنان می باشد. لازم به ذکر است فروش مویرگی این مرکز به صورت پخش گرم می باشد و این نوع پخش با توجه به ماهیت نوع کالا و حساسیت مدت زمان توزیع فیلم انتخاب شده است.
تیم لجستیک مسئولیت هماهنگی تحویل کالا به تیم فروش ، رهبری ناوگانهای حمل و نظارت و بازرسی کل مناطق تحت پوشش را به عهده دارد . این تیم متشکل از 6 بازرس و 3 بازرس ویژه می باشد.
تیم بازارسازی مرکز پخش هنر نمای پارسیان مسئولیت ویژه تدوین و اجرای تاکتیک های بازارسازی برای هریک از عناوین پخش بصورت اختصاصی را به عهده دارد . ا ین دپارتمان از یک مدیر بمارکتینگ و 10 بازار یاب تشکیل شده است . این تیم همچنین وظیفه مرچندایزینگ در جایگاه های فروش با درجه فعالیت A و B را نیز بر دوش دارند.
دپارتمان پشتیبانی مسئولیت ثبت اطلاعات فروش و تهیه گزارشات کارشناسی در خصوص نحوه فروش و ارزیابی هریک از تکنیکهای عملیاتی فروش را بر عهده دارد . این تیم اطلاعات کلیه مشتریان و میزان خرید آنها از هر محصول ، میزان تهاتر و مبالغ پرداختی ایشان را در یک نرم افزار که توسط مدیران همین شرکت طراحی شده است ثبت می نماید و مشتریان را بر اساس تراکنش خرید و فعالیتشان درجه بندی می کند . این درجه بندی در ارزیابی مدیران پخش در خصوص استراتژی های کوتاه مدت بسیار موثر است .
همچنین اطلاعات طبقه بندی شده کلیه عناوین توزیع شده در طول یک سال اخیر رهاورد با ارزشی از آمار فروش در تک تک مناطق استان تهران و البرز و سایر استانها بدست داده است . بدین ترتیب انحراف از معیار " متغیر تیراژ تخمین زده شده هر عنوان قبل از پخش" در مقایسه با " تیراژ فروش واقعی" محاسبه گردیده است .
موسسه هنر نمای پارسیان هم اکنون با بهره گیری از داده های منبعث از گزارشات فروش دپارتمان پشتیبانی خود و بر اساس اصول علمی میزان تیراژ قابل فرو ش هر عنوان را به هنگام تولید پیش بینی می کند و بدین ترتیب هیچ یک از عناوین پخش شده در سال 1390 در انبار رسوب نکرده اند.
مرکز پخش موسسه هنر نمای پارسیان عناوین مختلف خود را اعم از فیلم و انیمیشن در عرض 36 ساعت در سراسر ایران بصورت همزمان پخش می نماید و با ایمان راسخ به توانایی های خود و تعهد به آرمانهای سازمانی اش توانسته است ویژگی های منحصر به فردی برای خود خلق کند تا این مرکز پخش را از سایر توزیع کنندگان متمایز سازد.
در ذیل پاره ای از این ویژگیهای منحصر به فرد به اختصار ذکر شده است : 

  • انتخاب استراتژی مشتری گرایی به عنوان اصلی ترین سیاست پخش و اجرای آن از طریق احترام به سلیقه و شعور مشتری و تلاش برای بالا بردن انتظارات و توقعات مخاطبان از این ویدئو رسانه 
  • خلاقیت در نحوه فروش و کیفیت ارائه خدمات
  • بهره مندی از دپارتمان های تخصصی و کارشناسی برای کمک و حمایت از تیم فروش در جهت بالا بردن تقاضا در بازارهای هدف و فروش سالم تر
  • مهار موجودی انبار از طریق پیش بینی علمی تیراژ عناوین به هنگام تولید
  • تجزیه و تحلیل محیط کسب و کار به صورت منظم و هفتگی از طریق پایش مولفه های تاثیرگذار بر بازار ویدئو رسانه و بکارگیری این تجزیه و تحلیل ها در سیاستگذاری های فروش

این موسسه و  مرکز پخش آن معتقدند فروش پایان کار نیست ، بلکه آغاز تعهدات مشتری مدارانه است لذا این مرکز بصورت منظم میزان رضایت مشتریان و نحوه عملکرد ویزیتورها و کارشناسان فروش خود را ارزیابی می کند و بازخورد بازار را مورد بررسی قرار می دهد و در مقابل مشکلات احتمالی رفتار اصلاحی مناسب را تدوین و اجرا می کند.
این موسسه سعی دارد با ارائه خدمات نوین و خلاقانه رضایت وفادارانه مشتریانش را فرهم کند و وظیفه خود را به عنوان یک موسسه ویدئو رسانه در خشکاندن ریشه های قاچاق محصولات فرهنگی ایفاء نماید.
امید است در پرتو الطاف پروردگار و یاری کلیه ارگانها ، موسسات و افراد ذیربط این مهم محقق گردد و همگی شاهد روزی باشیم که همانند کشورهای عضو جامعه تجارت جهانی WTO ، حقوق تالیف آثار هنری و فرهنگی از جمله فیلم از سوی تک تک آحاد جامعه محترم شمرده شود.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه هنر نمای پارسیان می باشد.
Powered by Radcom